רום שפה: עברית
 
איך לבחור קרן השתלמות
 

בחירת קרן השתלמות היא החלטה חשובה ביותר, שכן הכספים הנצברים בקרן לזכותך, המופרשים ממשכורתך ועל ידי המעסיק, ייצברו וינוהלו בקרן במשך שנים. לכן, עליך לבדוק את מכלול נתוני הקרן לפני קבלת החלטה.

בדוק מה הם דמי הניהול הניגבים ממך:

קרן רום גובה מן העמיתים רק את הוצאותיה בפועל ולא שקל אחד מעבר לכך. לשם המחשה, בשנת 2008 גבתה הקרן דמי ניהול בשיעור זעום של 0.50% בלבד, בעוד שקרנות פרטיות ובנקאיות גבו עד 2% דמי ניהול.
צריך לזכור כי בשעה שתשואות קרנות ההשתלמות משתנות עם השנים, בהתאם למצב השוק, דמי הניהול הינם קשיחים באופן יחסי, ואין דבר מכעיס יותר מאשר לשלם דמי ניהול גבוהים בשנה שבה הקרן לא צברה רווחים, או, גרוע מכך - הפסידה.

בדוק מי מנהל בפועל את השקעות הקרן

את השקעות רום מנהל בית ההשקעות 'פסגות', בית ההשקעות הגדול בישראל, אשר כולל בין השאר מחלקות בקרה, מחקר ואנליזה, ומבטיח לך ניהול השקעות איכותי ברמה הגבוהה ביותר.

חוסן פיננסי

מעבר לתשואות קרנות ההשתלמות השונות - חשוב לבדוק גם את חוסנן הפיננסי. קרן השתלמות בעלת נכסים בהיקף גדול, כמו קרן ההשתלמות רום, המחזיקה כ-2 מיליארד ₪, איתנה יותר מאשר קרן המנהלת נכסים בהיקף של עשרות בודדות של מיליוני ₪.

תשואה מצטברת לאורך שנים

חשוב ביותר להשוות את התשואה הממוצעת לאורך שנים ולא להתרשם מנתונים של שנה אחת בלבד - קיימות קרנות המשקיעות את כספי העמיתים באפיקי השקעה בעלי סיכון גבוה וכך עשויות אמנם להשיג תשואה גבוהה בשנה מסוימת, אך להפסיד באופן ניכר בשנה אחרת. קרן רום שואפת להשיג תשואה גבוהה ככל האפשר, אך נוקטת מדיניות זהירה, מתוך מגמה להימנע מסיכונים מיותרים העלולים להוריד את כספם של העמיתים לטימיון.

גביית הכספים המגיעים לך

ולבסוף, בדוק האם הנהלת הקרן פועלת למען גביית הכספים המגיעים לך. במקרים רבים, הקרנות הפרטיות מעדיפות שלא להתעמת עם המעסיק, גם כאשר המעסיק אינו מעביר את כספי קרן ההשתלמות במועד. זאת, לעומת קרן רום המעמידה בראש מעייניה את העובד – העמית.
כתוצאה מכך, ידועה קרן רום כקרן האגרסיבית ביותר בשוק בטיפולה בפיגורי מעסיקים, על מנת להבטיח לעובד את תשלומיו במועד. הקרן מתריעה על פיגורים בהעברת הכספים, נוקטת בהליכים משפטיים, ובמקרים רבים, באין מנוס, אף מגיעה להליכי הוצאה לפועל כנגד מעסיקים שאינם מעבירים את תשלומיהם במועד, על מנת להבטיח את כספם של העמיתים.

להורדת קובץ הצטרפות לקרן 'רום' לחץ כאן

 

תנאי שימוש
כספי הקרן מוחזקים בפועלים סהר    ומנוהלים על-ידי  וע"י  
רח' אחד העם 9 (מגדל שלום מאיר - מבואה מזרחית), קומה 16 ת.ד. 29-269, תל אביב, 6129201
טל': 03-6868000 | פקס: 03-6868988 | service@krm.co.il
עיצוב ופיתוח: אמן מחשבים